Kā Izveidot Stundas Tehnoloģisko Karti

Kā Izveidot Stundas Tehnoloģisko Karti
Kā Izveidot Stundas Tehnoloģisko Karti

Video: Kā Izveidot Stundas Tehnoloģisko Karti

Video: Kā Izveidot Stundas Tehnoloģisko Karti
Video: Kā pārcelt Smart ID uz jaunu tālruni 2024, Aprīlis
Anonim

Saskaņā ar jauno FSES skolotājam jāspēj ne tikai izveidot stundas izklāstu, bet arī noformēt to tehnoloģiskās kartes veidā. Šis jēdziens ir aizgūts no rūpniecisko tehnoloģiju jomas, un tā pielietošana mūsdienu metodikā ļauj modernizēt mācību procesu un samazināt skolotāja laiku, lai sagatavotos stundai.

Kā izveidot stundas tehnoloģisko karti
Kā izveidot stundas tehnoloģisko karti

Tehnoloģiskā karte ļauj noformēt izglītības procesu. Skolotāja uzdevums, to veidojot, ir parādīt tā dēvēto aktivitātes pieeju mācību procesā. Aprakstot katru stundas posmu blokshēmā, skolotājs izstrādā pats savas darbības un studentu paredzētās darbības. Zemāk ir sniegtas prasības stundas tehnoloģiskajai kartei pamatskolās un dots tās struktūras apraksts.

Mūsdienu stundu idejas (t.i., stundu prasības):

- stundas mērķis un uzdevumi ir skaidri un konkrēti noteikti;

- galvenais mērķis ir sasniegt konkrētus rezultātus (universālas izglītības darbības);

- skolēni ir motivēti strādāt stundā;

- stundas saturs ir saistīts ar skolēnu personīgo pieredzi;

- nodarbībā izveidota problemātiska situācija;

- stundas saturs atbilst mērķiem un uzdevumiem: tiek izmantots mācību materiālu potenciāls, ja nepieciešams - papildu materiāls;

- izseko saistību starp skolēnu aktivitātēm stundā ar mērķi (plānoto rezultātu sasniegšana);

- radīti apstākļi studentu patstāvīgai darbībai;

- tiek ņemtas vērā SanPin prasības;

- klasē skolotājs rada apstākļus skolēnu vērtējošās aktivitātes un refleksijas veidošanai.

WPS struktūra:

1. Mērķis, kuru skolotājs vēlas sasniegt stundā (ir norādīts tikai viens mērķis, to nevajadzētu jaukt ar jēdzienu "stundas mērķi"). Ja iespējams, tiek norādīta stundas problēma (t.i. ideja), stundas mērķi (mērķa sasniegšanas veidi). Plānotie stundu rezultāti (veidoti UUD nodarbībā) - tiek izmantoti darbības vārdi nenoteiktā formā (sk. FGOS). Izmantotās izglītības tehnoloģijas un metodes (tostarp ir uzskaitītas veselības saglabāšanas tehnoloģijas). Izmantotie mācību līdzekļi (elektroniskie un drukātie resursi, mācību grāmata, mācību ceļveži, uzskates līdzekļi, aprīkojums).

2. Nodarbības gaita. Tiek izveidota divu kolonnu tabula. Pirmā kolonna tiek saukta par "Skolotāja aktivitātēm" (katrā stundas posmā jums īsi jāapraksta skolotāja darbības, izmantojot tādus vārdus kā: "organizē, veido, lasa, sniedz ieguldījumu, palīdz" utt.). Otrā kolonna ir "Studentu aktivitāte" (to var aprakstīt, izmantojot vārdus: "lasīt, analizēt, izteikt pieņēmumus, vispārināt, vienoties" utt.). Katra stundas posma beigās skolotājs obligāti organizē skolēnu kontroles un novērtēšanas darbības, un skolēni veic pašnovērtējumu par izglītības darbībām un rezultātiem.

Nodarbības kurss sastāv no 4 galvenajiem posmiem, kas jāatspoguļo kartē. Skolotājs var sadalīt katru posmu mazākos atkarībā no viņa idejas. Ir nepieciešams aprakstīt darbības, nevis studentu iecerētās atbildes. Tiešā runa jāizmanto pēc iespējas mazāk, tikai tad, ja to nav iespējams aizstāt ar aprakstošu pagriezienu.

1. posms. Izglītības problēmas izklāsts. Skolotājs rada problēmu situāciju un organizē skolēnu darbības tā, lai viņi paši (ja iespējams) formulētu problēmu. Kopā ar skolotāju bērni nosaka stundas tēmu. Tiek pārskatītas pašreizējās bērnu zināšanas un prasmes, kas būs nepieciešamas formulētās problēmas risināšanai.

2. posms. Kognitīvo darbību organizēšana. Skolotājs un studenti plāno nodarbību. Īpašu uzdevumu veikšanas laikā tiek atklātas jaunas zināšanas, veidojas UUD, tiek atrisināta iepriekš formulētā problēma utt.

3. posms. Konsolidācija un iekļaušana zināšanu sistēmā. Skolotājs organizē patstāvīgas studentu aktivitātes, kuru mērķis ir nostiprināt, vispārināt, pieņemt, iekļaujot jaunas zināšanas vai prasmes esošo zināšanu, paškontroles un pašcieņas sistēmā utt.

4. posms. Izglītojošo aktivitāšu atspoguļošana stundā. Stundas sākumā izvirzītā mērķa korelācija ar plānotajiem rezultātiem. Plānoto rezultātu sasniegšanas diagnostika. Studentu (un skolotāju) aktivitāšu pašnovērtējums klasē. Galīgie problēmas (vai mācību problēmas) risināšanas rezultāti, kas formulēti stundas sākumā. Jaunu zināšanu un prasmju praktiska pielietošana.

Ieteicams: